logo-personalista.com
oblíbené přidat k oblíbeným
pracovní prostředí | byznys | peníze | CSR | získávání a výběr | trh práce | rozvoj pracovníků | koronavirus a lidské zdroje lidé a podniky | celoživotní učení | zprávy | rekvalifikace
Personalista doporučuje: učímse.cz | facebook: personalista | twitter: personalista | platová tabulka pro státní zaměstnance 2022Personalista > zprávy > Jak na studium jazyků online?
Spolehlivé HR řešení v každé době

Jak na studium jazyků online?

personalista.com - 30. 03. 2020
Nyní je ideální čas věnovat se všemu co jste odkládali a nestíhali. A opomenout bychom neměli ani sebevzdělávání. Jednou z nejvhodnějších možností, která se v současné době nabízí, je studium jazyků online. Zvýšené množství volného času berte jako příležitost k osobnímu rozvoji, která vám nejen zpestří den, ale může vám též pomoci získat konkurenční výhodu na pracovním trhu, což se může v nadcházející době více než hodit.
Zná to asi každý z nás. Na začátku chuť a odhodlání naučit se konečně pořádně mluvit cizím jazykem. S první lekcí ale obvykle naše nadšení slábne, a napadá nás, že bychom čas mohli využít jinak než učením se nových slovíček. Online výuka s sebou nese nespočet výhod, navíc ušetří čas a je efektivní. Než se do studia pustíte, měli byste si ale ujasnit pár otázek.

Získejte správnou motivaci

Když se vás někdo zeptá, proč se daný jazyk učíte, co byste odpověděli? Cílem by nemělo být “chci se naučit anglicky”. Takový cíl není měřitelný a mnohdy se nesplní v realitu. Proto si zkuste odpovědět co nejvíce konkrétně, například zvládnu v práci odpovídat na maily obchodních partnerů, zlepším se z úrovně A2 na B1.

Nikdo vás ale k učení nepřinutí, pokud sami nechcete. Proto je vhodné zamyslet se nejen nad důvodem racionálním, ale i emocionálním. Právě vnitřní motivace nás totiž žene spolehlivě dopředu. K čemu vám bude vyšší úroveň angličtiny? – Dostanu lepší práci – Tím získám více peněz, a lépe zabezpečím rodinu/ více volného času, kdy se mohu věnovat svým zájmům. “Pokud je vaším cílem lepší práce, ve které budete potřebovat psát obchodní e-maily a zadávat objednávky, pak se zaměřte na specializované kurzy obchodní angličtiny, které vás zavedou přímo k vašemu cíli,” doporučuje Marie Jelínek, hlavní metodička jazykové agentury Skřivánek.

Jaké jsou výhody studia jazyků online?

• Šetří čas – V případě online výuky se jednoduše učíte z pohodlí domova. Pro někoho to může znamenat lepší soustředění při psaní poznámek, pro jiného třeba rituál se šálkem dobré kávy. V momentální situaci, kdy řada lidí pracuje z domova, může být hodina až hodina a půl vyhrazená pouze pro vás příjemným zpestřením a únikem ze stereotypu. A pokud momentálně nepracujete z domova a máte lekce během pracovní doby, tak se k nim můžete jednoduše připojit ze zasedací místnosti či kanceláře.

• Větší flexibilita – Pokud zvolíte online výuku, pak se vám naskytne možnost většího výběru, co se času, ale i možností výuky týče. Jste ranní ptáče, a víte, že k večeru už se k výuce nedostanete? Nebo byste si naopak po celém dni rádi vyčistili hlavu? V tomto případě záleží jen na vašich preferencích a domluvě s lektorem, od které vás dělí jeden Skype telefonát. Nebojte se, že byste vynechávali, jednoduše si na online lekce vyhraďte pevné místo ve vašem kalendáři jako byste to udělali pro klasickou výuku.

• Komunikativní a interaktivní lekce – V době globalizace se mnohdy s našimi kolegy nesetkáváme přímo, ale většinou je vídáme přes obrazovky monitorů. “Více než kdy jindy se proto hodí umění vést videokonferenci v cílovém jazyce. V rámci výuky přes Skype či Webex vás navíc čeká spousta interaktivních online cvičení, procvičení mluvení, poslechu, psaní i čtení. Neverbální komunikaci velice dobře nahradí webkamera a tón vašeho a lektorova hlasu,” doplňuje Marie Jelínek. Online lekce tak budou minimálně stejně efektivní jako klasická docházková výuka. Samozřejmostí v případě jazykové školy Skřivánek je dodržení principů Effecto metody, to znamená důraz na komunikaci či praktické a reálné použití jazyka.

• Firemní benefit – Výuka online se dá praktikovat nejen pro jednotlivce, ale také pracovní kolektivy. Jednotlivé skupiny dostanou pozvánku do virtuálních tříd, kam se v den a čas lekce jednoduše přihlásí před odkaz v e-mailu. Individuální firemní lekce pak mohou běžet přes Skype či FaceTime nebo Microsoft Teams. Mnohdy je možné se domluvit s lektorem, který vás vedl v rámci firmy, a stejně tak dobře vás může vyučovat v online prostředí.

Rada na závěr – pokud se bojíte, že vám online výuka nebude vyhovovat, tak jednoduše pár lekcí vyzkoušejte. Třeba z toho bude nový rituál, který vám jako bonus může zajistit lepší pracovní místo nebo širší nabídku volnočasových aktivit. A to už za zkoušku stojí.

listvyhledávání

listreklama

listfacebook
listzajímavosti odjinud

Cirkulární akademie oficiálně zahájila svou činnost. Bude učit firmy, jak aplikovat udržitelnost a cirkulární ekonomiku do svých procesů

Rostoucí ceny materiálů, energie a dalších surovin jsou jedněmi z hlavních důvodů aktuální dvouciferné inflace a mnoho firem proto... více

Už jen necelých 10 dnů je možné zakoupit si lístek do tomboly o dva míče s podpisem Messiho a Ronalda

Přesně 18. prosince v 17. hodin večer končí možnost zabojovat o dva fotbalové míče s podpisem skvělých fotbalistů Messiho a Ronald... více

Fashion Aréna chystá Black Friday Week

Obchody v pražském outletovém centru Fashion Arena Prague Outlet budou letos v rámci oblíbeného Black Friday nabízet své zboží s d... více

Temná detektivka od autora bestselleru Purpurové řeky přináší nejuen vzrušení a záplatku, ale taky realistický obraz zla.

Nakladatelský dům Albatros Media vydal thriller „Snoubenky smrti“ (XYZ, 549 Kč) od Jean-Christophe Grangého, který patří k populár... více

již se nám pomalu blíží čas adventu. K němu také nedomyslitelně patří i čokoláda Milka.

Ikonické adventní kalendáře, roztomilí plyšáci, postavičky Santy nebo plněné Snowballs lahodným krémem. 😊 ... více