logo-personalista.com
oblíbené přidat k oblíbeným
pracovní prostředí | byznys | peníze | CSR | získávání a výběr | trh práce | rozvoj pracovníků | koronavirus a lidské zdroje lidé a podniky | celoživotní učení | zprávy | rekvalifikace
Personalista doporučuje: učímse.cz | facebook: personalista | twitter: personalista | platová tabulka pro státní zaměstnance 2022Personalista > zprávy > Přínosy neurolingvistického programování pro obchodní dovednosti key account managerů? Nesmírné!
Poznejte lépe lidi, odhalte jejich potenciál

Přínosy neurolingvistického programování pro obchodní dovednosti key account managerů? Nesmírné!

personalista.com - 15. 03. 2023
Neurolingvistické programování (NLP) se stává stále populárnější metodou pro zlepšování komunikace a efektivity v obchodě. Pro Key Account Managery (KAM), kteří se zabývají strategickým řízením klíčových klientů, může NLP poskytnout řadu přínosů pro zlepšení obchodních dovedností.
Jedním z hlavních přínosů NLP pro KAM je zlepšení schopnosti porozumět a komunikovat s klienty. NLP se zaměřuje na způsob, jakým lidé vnímají a interpretují informace a jakým způsobem komunikují. Tím, že KAM pochopí, jak klienti vnímají a zpracovávají informace, mohou lépe přizpůsobit svůj styl komunikace, aby lépe oslovili své klienty a navázali tak lepší vztahy.

Dalším přínosem NLP pro KAM je zlepšení schopnosti číst tělesnou řeč a verbální signály klientů. NLP se zaměřuje na to, jak se lidé vyjadřují pomocí těla, gest a slov, a jaký význam tyto signály mají. Když KAM pochopí, jak interpretovat tyto signály, mohou lépe porozumět tomu, co klienti chtějí a jak s nimi lépe komunikovat.

NLP také pomáhá KAM vylepšit své schopnosti vyjednávání. NLP se zaměřuje na způsob, jakým lidé myslí a jakým způsobem rozhodují. Tím, že KAM pochopí, jak lidé rozhodují, mohou lépe přizpůsobit své strategie vyjednávání a dosáhnout tak lepších výsledků při jednání s klienty.

Dalším přínosem NLP pro KAM je zlepšení schopnosti řízení stresu. Když se KAM naučí NLP techniky pro řízení stresu, mohou lépe zvládat náročné situace a lépe reagovat na stresové situace, jako jsou například obtížné rozhovory s klienty.

Neurolingvistické programování (NLP) je metoda osobního rozvoje a komunikace, která se zaměřuje na vztah mezi jazykem, myšlením a chováním. Jedná se o kombinaci neurovědy, lingvistiky a psychologie, která se snaží pochopit, jak funguje lidský mozek a jaký vliv má na naše chování a komunikaci.

NLP se využívá v oblasti terapie, vzdělávání, managementu a osobního rozvoje a poskytuje řadu nástrojů pro zlepšení komunikace, sebepoznání a řízení emocí. Mezi tyto nástroje patří například techniky změny přesvědčení, koučování a vizualizace.

Hlavním principem NLP je to, že naše myšlenky, emoce a chování jsou propojené a ovlivňují se navzájem. Pokud tedy chceme změnit své chování, můžeme začít tím, že změníme své myšlení a způsob, jakým si interpretujeme svět. NLP nám umožňuje rozpoznat negativní myšlenkové vzorce a nahradit je pozitivními, což nám pomůže dosáhnout lepších výsledků a zlepšit kvalitu našeho života.

listvyhledávání

listreklama

listfacebook
listzajímavosti odjinud

Cirkulární akademie oficiálně zahájila svou činnost. Bude učit firmy, jak aplikovat udržitelnost a cirkulární ekonomiku do svých procesů

Rostoucí ceny materiálů, energie a dalších surovin jsou jedněmi z hlavních důvodů aktuální dvouciferné inflace a mnoho firem proto... více

Už jen necelých 10 dnů je možné zakoupit si lístek do tomboly o dva míče s podpisem Messiho a Ronalda

Přesně 18. prosince v 17. hodin večer končí možnost zabojovat o dva fotbalové míče s podpisem skvělých fotbalistů Messiho a Ronald... více

Fashion Aréna chystá Black Friday Week

Obchody v pražském outletovém centru Fashion Arena Prague Outlet budou letos v rámci oblíbeného Black Friday nabízet své zboží s d... více

Temná detektivka od autora bestselleru Purpurové řeky přináší nejuen vzrušení a záplatku, ale taky realistický obraz zla.

Nakladatelský dům Albatros Media vydal thriller „Snoubenky smrti“ (XYZ, 549 Kč) od Jean-Christophe Grangého, který patří k populár... více

již se nám pomalu blíží čas adventu. K němu také nedomyslitelně patří i čokoláda Milka.

Ikonické adventní kalendáře, roztomilí plyšáci, postavičky Santy nebo plněné Snowballs lahodným krémem. 😊 ... více