logo-personalista.com
oblíbené přidat k oblíbeným
pracovní prostředí | byznys | ekonomika | CSR | získávání a výběr | trh práce | rozvoj pracovníků | pracovní právo lidé a podniky | celoživotní učení | zprávy | rekvalifikace
Personalista doporučuje: učímse.cz | facebook: personalista | twitter: personalista | platová tabulka pro státní zaměstnance 2023Personalista > zprávy > Jak hodnotí prezident Royal Capital Clubu Martin Klouček rok 2022 a co očekává od roku 2023?
Poznejte lépe lidi, odhalte jejich potenciál

Jak hodnotí prezident Royal Capital Clubu Martin Klouček rok 2022 a co očekává od roku 2023?

personalista.com - 31. 12. 2022
Rok 2022 hodnotím jako náročný, plný změn, ale zároveň jako rok velmi úspěšný. Našeho klubu, který operuje napříč světovými trhy, se turbulentní geopolitická situace dennodenně dotýká a za posledních tři sta šedesát pět dní jsme neměli dva dny po sobě stejné plány, ale ohromně nás to posunulo. Mohu říci, že jsme napříč obory, kterými se zabýváme, vyrostli o několik let.
Mezi naše největší úspěchy letošního roku řadím to, že se nám povedlo odkoupit společnost TESLA, a.s., pod níž spadá hned několik dceřiných společností s různorodým zaměřením. My si TESLY velmi vážíme jako značky s úžasnou historií, a proto s ní nakládáme se vším respektem. Do příštích let chceme značce TESLA vrátit věhlas. V budoucích letech se chceme primárně zaměřit na rozvoj nových technologií v IT, energetice a stavebnictví, kdy velkým tématem jsou pro nás udržitelné zdroje a možné náhrady nedostatkových materiálů.

Podstatou jsou pro nás investice a jsem šťastný, že se nám po dlouhodobém úsilí podařilo v posledním čtvrtletí vytvořit onboarding nových investorů ve zcela online režimu, a to na platformách, které podléhají nejvyšším bezpečnostním požadavkům a jsou zcela unikátní.

Z viditelnějších aktivit stále pokračuje rekonstrukce zámku v Protivíně. Jsem nesmírně hrdý,

že i přes problémy na stavebním trhu zatím pokračujeme dle předběžných plánů. Zámek jsme pod dohledem památkářů z Českých Budějovic očistili do stavu, kdy můžeme začít skutečně tvořit. Je za námi revitalizace a opravy původních konstrukcí. Nová podoba fasád již proběhla tiskem a my se neuvěřitelně těšíme na pokračování. Zároveň jsme se pustili do renovace podzámčí, tedy místa v bezprostřední blízkosti zámku, které bude veřejně přístupné. Zámek je plánován jen pro soukromé užití, ale právě okolí projde úpravami tak, aby bylo centrem dění hlavně pro místní obyvatele. Pro ty jsme letos uspořádali dvě akce, kde jsme měli možnost se osobně setkat a myslím, že opadl vzájemný ostych a Protivín pomalu zjišťuje, že jim skutečně přineseme zlepšení. Cítíme velkou podporu přímo od místních, což nás v dobrém slova smyslu zavazuje.

Fungování našeho klubu je počítáno na desetiletí. Nyní jsme uzavřeli plány pro dalších deset let. Čeká nás ohromná spousta práce. Primárně rozvoj a investice do našich akvizic, které jsme pečlivě vybrali a dokončení akvizic dalších společností tak, abychom byli pro naše investory rovnocennými partnery ve všech investičních oborech. Zároveň nás čeká rozšiřování klubu do dalších zemí světa. V tuto chvíli působíme v šesti a k začátku roku 2023 to má být již ve dvaceti jedna zemích světa. V příštích letech chceme také investovat do nemovitostí, které mají dle našeho soudu velký potenciál. V příštích třech letech máme v plánu spravovat minimálně dvanáct projektů podobného rozsahu jako je Protivínský zámek.


listvyhledávání

listreklama
Chceš i ty vybírat ze všech bankomatů na světě zdarma? Založ si u Raiffeisenbank účet nabitý výhodami. Účet si založíš online


listzajímavosti odjinud

Obrat společnosti Sweet Delight v roce 2023 přesáhl 184 milionu korun.

Sweet Delight, česká společnost vyrábějící šokově zamražené dorty a dezerty, potvrzuje, že v roce 2023 dosáhla důležitého 11% nárů... více

Bezemisní náklaďáky a autobusy: EU chce dekarbonizovat těžkou dopravu, je nutné budovat infrastrukturu

Evropští zákonodárci dosáhli dohody, která stanovuje ambiciózní cíle pro snižování emisí CO2 u nákladních automobilů a autobusů. D... více

Pražská řemeslná pekárna Zrno zrnko při zásobování prodejen sází na elektromobilitu

Oblíbená pekárna Zrno zrnko ke stávajícím šesti pobočkám po celé Praze brzy přidá další – tentokrát na Smíchově. Vítanou zprávu p... více

Cushman & Wakefield vítězem dvou kategorií ThePrime Real Estate Awards 2023

V letošním, druhém ročníku soutěže, jejíž výsledky byly vyhlášeny na galavečeru ThePrime Real Estate Gala 25. ledna 2024, získala ... více

Cirkulární akademie oficiálně zahájila svou činnost. Bude učit firmy, jak aplikovat udržitelnost a cirkulární ekonomiku do svých procesů

Rostoucí ceny materiálů, energie a dalších surovin jsou jedněmi z hlavních důvodů aktuální dvouciferné inflace a mnoho firem proto... více