logo-personalista.com
oblíbené přidat k oblíbeným
pracovní prostředí | byznys | ekonomika | CSR | získávání a výběr | trh práce | rozvoj pracovníků | pracovní právo lidé a podniky | celoživotní učení | zprávy | rekvalifikace
Personalista doporučuje: učímse.cz | facebook: personalista | twitter: personalista | platová tabulka pro státní zaměstnance 2023Personalista > získávání a výběr > Co o vás personalistovi říká titul MBA?
Poznejte lépe lidi, odhalte jejich potenciál

Co o vás personalistovi říká titul MBA?

personalista.com - 28. 08. 2015
Prorazit na trhu práce není jednoduché – prostředí se rychle mění, nároky na schopnosti se zvyšují a zaujmout v davu uchazečů je velmi náročné. Jednou z možností, jak si u personalistů přilepšit, je zisk titulu MBA. Co za signály vysílá titul MBA o uchazeči, shrnula Ing. Vlasta Váchová, ředitelka a lektorka Cambridge Business School, která má bohaté zkušenosti z vedoucích pozic v HR managementu jak v soukromém, tak státním sektoru.
S MBA mají personalisté často osobní zkušenost

„Mnozí personalisté si u nás studiem MBA sami prošli, a umějí proto docenit jeho význam i z vlastních zkušeností. Cambridge Business School totiž nabízí program Personální management vhodný pro personalisty, manažery, podnikatele i další uchazeče, kteří potřebují získat vědomosti a rozšířit své znalosti a zkušenosti s řízením lidských zdrojů.“

„V dvousemestrálním studiu proniknete hluboko do problematiky HR a získáte výbornou orientaci ve všech jeho důležitých aspektech. Program je rozčleněn na 10 hlavních oblastí od analýzy pracovních míst a rozložení kompetencí přes adaptaci zaměstnanců až po firemní kulturu a identitu organizace,“ popisuje přínos programu Váchová.

V čem je studium MBA specifické

Studium MBA na Cambridge Business School je uzpůsobeno především zájemcům, kteří mají manažerské zkušenosti. Praxe ovšem není na této škole podmínkou k přijetí, získat nové zkušenosti a lepší uplatnění může i čerstvý absolvent vysoké školy.

Výuka je pak pojata opravdu prakticky. Studenti programu se tak mohou učit a osvojovat si ty správné postupy řízení přímo na aktuální situaci ve své firmě, kde pracují či kterou vlastní.

Program MBA na Cambridge Business School trvá jeden rok a je rozdělen do dvou semestrů po pěti modulech. Studium je velmi flexibilní a uzpůsobené i těm nejvytíženějším. Za celou výuku se konají čtyři celodenní semináře s lektory. Ty probíhají vždy v sobotu a výuka je podpořena také online studiem pomocí e-learningového systému. I přesto je ale studium náročné a vyžaduje od studentů velmi aktivní přístup.

Co tedy titul MBA o jeho držiteli říká?

1. Investuje do osobního rozvoje

„Studium není levnou záležitostí. Na Cambridge Business School stojí běžně okolo sto tisíc korun. Zaměstnavateli to však dává jasně najevo, že dotyčný na sobě nepřestává pracovat a nebojí se do svého vzdělání investovat nemalé prostředky,“ shrnuje Váchová.

2. Dokáže převést teorii do praxe

„Umět zpaměti všechny poučky z učebnice může být užitečné, ale mnohem důležitější je dokázat vymyslet řešení, které vychází z konkrétní situace a účinně danou situaci řeší. Na naší škole tak klademe důraz na praktické využití teoretických poznatků,“ doplňuje Váchová.

3. Učil se od nejlepších

„Kvalitní školy mají rozsáhlý lektorský kolektiv tvořený odborníky. Na Cambridge Business School učí v 10 programech přes 50 lektorů. Všichni jsou to lidé s mnohaletou praxí v oboru, kteří své lekce staví především na svých zkušenostech spíše než na učebnicích,“ vysvětluje Váchová.

Ačkoliv v životopise bude kolonka o MBA studiu vypadat jako každá jiná, pro personalistu to bude jasný signál, že před ním stojí uchazeč, který se nebojí výzev, je schopný a pracuje na sobě. A takové lidi umějí firmy ocenit. Jak ukázal výzkum, absolventi MBA programů díky titulu často povýší a platově si polepší až o třetinu. Při prováděném výzkumu uvedlo 85 % absolventů programu MBA, že se jim investice do tohoto typu studia vrátila již po 2 letech.


Váš e-mail: E-mail příjemce:
Vaše jméno:  listvyhledávání

listreklamalistfacebook
listzajímavosti odjinud

Cirkulární akademie oficiálně zahájila svou činnost. Bude učit firmy, jak aplikovat udržitelnost a cirkulární ekonomiku do svých procesů

Rostoucí ceny materiálů, energie a dalších surovin jsou jedněmi z hlavních důvodů aktuální dvouciferné inflace a mnoho firem proto... více

Už jen necelých 10 dnů je možné zakoupit si lístek do tomboly o dva míče s podpisem Messiho a Ronalda

Přesně 18. prosince v 17. hodin večer končí možnost zabojovat o dva fotbalové míče s podpisem skvělých fotbalistů Messiho a Ronald... více

Fashion Aréna chystá Black Friday Week

Obchody v pražském outletovém centru Fashion Arena Prague Outlet budou letos v rámci oblíbeného Black Friday nabízet své zboží s d... více

Temná detektivka od autora bestselleru Purpurové řeky přináší nejuen vzrušení a záplatku, ale taky realistický obraz zla.

Nakladatelský dům Albatros Media vydal thriller „Snoubenky smrti“ (XYZ, 549 Kč) od Jean-Christophe Grangého, který patří k populár... více

již se nám pomalu blíží čas adventu. K němu také nedomyslitelně patří i čokoláda Milka.

Ikonické adventní kalendáře, roztomilí plyšáci, postavičky Santy nebo plněné Snowballs lahodným krémem. 😊 ... více