logo-personalista.com
oblíbené přidat k oblíbeným
pracovní prostředí | byznys | peníze | CSR | získávání a výběr | trh práce | rozvoj pracovníků | koronavirus a lidské zdroje lidé a podniky | celoživotní učení | zprávy | rekvalifikace
Personalista doporučuje: učímse.cz | facebook: personalista | twitter: personalista | platová tabulka pro státní zaměstnance 2022Personalista > technologie > TOP 3 výzvy českých HR při onboardingu. Vnímáte to stejně?
Poznejte lépe lidi, odhalte jejich potenciál

TOP 3 výzvy českých HR při onboardingu. Vnímáte to stejně?

personalista.com - 15. 02. 2022
Chybějící mezilidský kontakt, komunikační vakuum a klesající sounáležitost týmů. Již tak náročná práce v HR je v době covidové ještě složitější. Nový rok je však příležitostí ke změně! Přečtěte si 3 jednoduché tipy, jak zdolat ty největší výzvy.
Na listopadové konferenci Happiness@Work jsme tak uspořádali workshop na téma “Onboarding nejen v době covidové”. Chtěli jsme zjistit, kde v náborovém a onboarding procesu tráví HR nejvíce času zbytečně. V rámci diskusní platformy mohli účastníci a účastnice navzájem sdílet svou dobrou praxi při řešení HR výzev. Na co jsme přišli?

TOP 3 výzvy českých HR:

1. Chybí mezilidský kontakt

Setkání přes video je lepší než nic. Často je však velmi strohé a neosobní.
 Člověk je přitom tvor společenský a kontakt přes monitor je pouze chabou náhražkou osobních setkání - zvlášť, když pracujeme z domu či v rozdělených týmech dlouhodobě.

Dobrá praxe českých HR: Pravidelné každotýdenní “off-topic” videohovory s cílem jen tak poklábosit. Tabu? Pracovní témata!

2. Komunikační vakuum před nástupem

Výzva aktuální nejen v době covidové. Uchazeč podepsal smlouvu.. Nastoupí? Nepřijme v mezidobí jinou pracovní nabídku? Nebylo by to poprvé.., že? Jak a čím vyplnit komunikační ticho, které bývá velkou slabinou období tzv. preboardingu?

Dobrá praxe českých HR: Ukázat firemní prostory, komunikovat firemní kulturu a procesy a předat checklist prvních úkolů. Jde to i online!

3. Mizí sounáležitost týmů

Při práci na dálku, v A/B týmech se z kolegů stávají spíše dílčí dodavatelé řešení a celková týmová sounáležitost je ohrožena. Tím spíše u nováčků, kteří se ještě ani nestihli ve firmě zabydlet.

Dobrá praxe českých HR: Komunikovat a adaptovat firemní hodnoty i na online režim práce. Nezapomínat na osobité přivítání nováčků ve firmě i na dálku. Třeba společným videocallem či hromadnou zprávou.Neefektivní hiring a onboarding? Onboardio!

Také my v Onboardio pomáháme řešit výzvy českých HR v malých, středních i velkých firmách. Srdcem naší aplikace je časová osa, která pomůže získat přehled nad celým procesem náboru a všemi uchazeči. Vybraným kandidátům lze na 1 klik hromadně rozeslat pozvánku na pohovor či je zdvořile zamítnout. Snadno si u nás také můžete vytvořit vlastní kariérní stránky nebo onboarding stránky, které pomáhají s naloděním talentů do firmy.Pohledem uchazeče je Onboardio jedno místo, přes které komunikuje s firmou před, během a po nástupu do zaměstnání. V Onboardio najde checklist úkolů, které má splnit, seznámí se s týmem, do firmy jej prostřednictvím videa může přivítat i přímo CEO. Výsledkem je méně stresu spojeného s prvními dny v novém zaměstnání a příjemnější nalodění nového talentu do firmy.

HR pak s pomocí nástroje Onboardio mohou trávit méně času zbytečnou administrativou, více se věnovat svým lidem a s lehkostí vyplňovat komunikační vakuum před i po nástupu do nového zaměstnání i v době covidové.

Onboardio si může každý vyzkoušet zcela zdarma na 14 dní.

listvyhledávání

listreklama

listfacebook
listzajímavosti odjinud

Cirkulární akademie oficiálně zahájila svou činnost. Bude učit firmy, jak aplikovat udržitelnost a cirkulární ekonomiku do svých procesů

Rostoucí ceny materiálů, energie a dalších surovin jsou jedněmi z hlavních důvodů aktuální dvouciferné inflace a mnoho firem proto... více

Už jen necelých 10 dnů je možné zakoupit si lístek do tomboly o dva míče s podpisem Messiho a Ronalda

Přesně 18. prosince v 17. hodin večer končí možnost zabojovat o dva fotbalové míče s podpisem skvělých fotbalistů Messiho a Ronald... více

Fashion Aréna chystá Black Friday Week

Obchody v pražském outletovém centru Fashion Arena Prague Outlet budou letos v rámci oblíbeného Black Friday nabízet své zboží s d... více

Temná detektivka od autora bestselleru Purpurové řeky přináší nejuen vzrušení a záplatku, ale taky realistický obraz zla.

Nakladatelský dům Albatros Media vydal thriller „Snoubenky smrti“ (XYZ, 549 Kč) od Jean-Christophe Grangého, který patří k populár... více

již se nám pomalu blíží čas adventu. K němu také nedomyslitelně patří i čokoláda Milka.

Ikonické adventní kalendáře, roztomilí plyšáci, postavičky Santy nebo plněné Snowballs lahodným krémem. 😊 ... více