logo-personalista.com
oblíbené přidat k oblíbeným
pracovní prostředí | byznys | peníze | CSR | získávání a výběr | trh práce | rozvoj pracovníků | koronavirus a lidské zdroje lidé a podniky | celoživotní učení | zprávy | rekvalifikace
Personalista doporučuje: učímse.cz | facebook: personalista | twitter: personalista | platová tabulka pro státní zaměstnance 2022Personalista > semináře a konference > Konference Světová laboratoř lídrů - Práce 4.0: revoluce začala
Poznejte lépe lidi, odhalte jejich potenciál

Konference Světová laboratoř lídrů - Práce 4.0: revoluce začala

personalista.com - 10. 10. 2016
Ve všech typech oborů nás čeká výzva v podobě automatizace a digitalizace. Roboty a stroje přebírají naší práci, a to nejen ve výrobních firmách. Jaké jsou zkušenosti firem, které jsou v tomto procesu před ostatními? Jaké získávají know-how, jak pracují na své produktivitě? A jak robotika a digitalizace ovlivňuje management i HR? Odpovědi najdete na konferenci Světová laboratoř lídrů.
Akce pro všechny lídry, kteří chtějí využít automatizaci jako příležitost, Vás přivítá 2. listopadu v pražském Radiopaláci. Konference Světová laboratoř lídrů bude hostit významné řečníky a experty na čtvrtou průmyslovou revoluci.

Na konferenci získáte výjimečné know-how od zahraničních expertů s možností proniknout do způsobu, jak rozvoj svých talentů řídí například Toyota. Dozvíte se, jak využít robotizaci a digitalizaci ve svůj prospěch.

Mezi hlavními řečníky konference vystoupí pan David Meier, americký expert na produktivitu práce a efektivizaci HR procesů. Promluví o Talent managementu v průmyslu 4.0.

Speciálně pro tuto konferenci bude realizován videovstup amerického spisovatele a lektora, pana Stephena M. R. Coveyho. Bude hovořit o potřebě důvěry v době, kdy díky automatizaci budeme muset velkou část nekvalifikovaných zaměstnanců převést do expertnějších rolí. Poukáže také na to, že důvěra není pouze ctnost, ale je měřitelným faktorem, který ovlivňuje výkonnost a výši vynaložených nákladů.

Zástupci VŠE, pánové Miroslav Lorenc, Petr Jirsák a Filip Martínez, přijdou s příspěvkem, který dává do souvislostí změny poznatků o nástupu Průmyslu 4.0, a to zejména z pohledu změny vnímání člověka a stroje v organizaci, změny ve struktuře zaměstnanců, požadavcích na rekvalifikace. Příspěvek se opře o kvantitativní data z publikovaných výzkumů a vlastního kvalitativního šetření.

Případové studie k robotizaci v českém prostředí bude prezentovat pan Petr Knap, partner ze společnosti Ernst & Young. Mezi dalšími řečníky konference přivítáme také generálního ředitele LMC, Milana Jasného s tématem Jak ovlivní robotizace pracovní trh.

Karin Pomaizlová, partnerka mezinárodní advokátní kanceláře Taylor Wessing, přinese ve své přednášce právní pohled na problematiku, která se stává stále aktuálnější ve vazbě na rozvoj moderních technologií. Odpoví na otázky, kdo nese právní odpovědnost za škody způsobené v rámci automatizovaných provozů a internetu věcí, jaké právní výzvy s sebou přináší shromažďování a sdílení velkých dat, jak moderní technologie zasahují do ochrany soukromí jedince a jak chránit osobní údaje po vstupu v účinnost Obecného nařízení o ochraně osobních údajů.

Panelová diskuze s podtitulem Digitalizace očima nejpovolanějších českých TOP manažerů představí zkušenosti, výhledy a inspirace zástupců významných českých společností, mezi kterými přivítáme například pana Daniela Hrnčíře, ředitele GE Aviation Czech a Jiřího Holoubka, výkonného ředitele a předsedu představenstva společnosti ELCOM, a.s.

O světových prognózách trhu práce koncepce 4.0 pohovoří paní Hana Púllová, výkonná ředitelka partnerské společnosti konference Randstad.

Paní Jitka Tejnorová, partnerka a ředitelka společnosti DMC management consulting zmíní význam a využití Leanu v HR.

Praktické ukázky využitelnosti a existence robotů v HR recruitmentu představí HR blogger, pan Matěj Matolín.

Konec konference nabídne zamyšlení doktora, neuropatologa Františka Koukolíka nad soužitím robota s lidským mozkem. Pokusíme se zodpovědět na otázky, co můžeme očekávat od umělé inteligence, jak se liší lidský mozek od počítače a jak bude vypadat možné soužití.

Součástí závěru dne a společenského večera bude křest nově publikované knihy hlavního řečníka konference, pana Davida Meiera v češtině, Toyota talent.

Konferencí Vás provede moderátorka TV Nova, paní Michaela Šmídová.

Akce je určena zástupcům vrcholového, středního managementu a ředitelům společností, HR senior manažerům a manažerům v oblasti řízení a práce s lidmi. Překlad programu z/do ČJ/AJ je zajištěn po celou dobu trvání konference.

Na konferenci bude hned následující den navazovat výjimečný TOYOTA TALENT Workshop pořádaný společností DMC management consulting, který povede sám David Meier. Strategický workshop je určen zejména pro generální a výrobní manažery a bude zaměřen na zlepšování výkonu firmy díky systému rozvoje lidí – ne jen práci s „vyvolenými“ talenty.

listvyhledávání

listreklama

listfacebook
listzajímavosti odjinud

Cirkulární akademie oficiálně zahájila svou činnost. Bude učit firmy, jak aplikovat udržitelnost a cirkulární ekonomiku do svých procesů

Rostoucí ceny materiálů, energie a dalších surovin jsou jedněmi z hlavních důvodů aktuální dvouciferné inflace a mnoho firem proto... více

Už jen necelých 10 dnů je možné zakoupit si lístek do tomboly o dva míče s podpisem Messiho a Ronalda

Přesně 18. prosince v 17. hodin večer končí možnost zabojovat o dva fotbalové míče s podpisem skvělých fotbalistů Messiho a Ronald... více

Fashion Aréna chystá Black Friday Week

Obchody v pražském outletovém centru Fashion Arena Prague Outlet budou letos v rámci oblíbeného Black Friday nabízet své zboží s d... více

Temná detektivka od autora bestselleru Purpurové řeky přináší nejuen vzrušení a záplatku, ale taky realistický obraz zla.

Nakladatelský dům Albatros Media vydal thriller „Snoubenky smrti“ (XYZ, 549 Kč) od Jean-Christophe Grangého, který patří k populár... více

již se nám pomalu blíží čas adventu. K němu také nedomyslitelně patří i čokoláda Milka.

Ikonické adventní kalendáře, roztomilí plyšáci, postavičky Santy nebo plněné Snowballs lahodným krémem. 😊 ... více