logo-personalista.com
oblíbené přidat k oblíbeným
pracovní prostředí | byznys | peníze | CSR | získávání a výběr | trh práce | rozvoj pracovníků | lidé a podniky celoživotní učení | zprávy | rekvalifikace |
Personalista doporučuje: učímse.cz | facebook: personalista | twitter: personalista | Personalista vo slovenčině
Personalista > ESF - tiskové zprávy > S-COMP Centre CZ: Finišuje druhý turnus projektu ZAČNI ZNOVU v Plzeňském kraji
Rekvalifikace pro Pracovníky v sociálních službách

S-COMP Centre CZ: Finišuje druhý turnus projektu ZAČNI ZNOVU v Plzeňském kraji

personalista.com - 28. 01. 2011
Více než 200 nezaměstnaných osob s nízkou kvalifikací se rozhodlo využít prostředků Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a vstoupit do projektu, který si soustavou vzdělávacích a motivačních aktivit klade za cíl zvýšení možnosti uplatnění těchto osob na trhu práce, v nejlepším případě pak zprostředkování zaměstnání, které bude korespondovat s nově nabytou kvalifikací těchto osob.

Projekt se jmenuje Začni znovu v Plzeňském kraji, jeho realizátorem je Úřad práce v Plzni, dodavatelem služeb je pak firma S-COMP Centre CZ s.r.o. Byl zahájen v dubnu 2010, poslední klient by ho měl opustit v březnu 2012. Během čtyř turnusů projektu dostane kolem 400 klientů úřadů práce v celém Plzeňském kraji, kteří dosáhli maximálně základního vzdělání, šanci navýšit svou počítačovou gramotnost, zúčastnit se některého z nabízených rekvalifikačních kurzů a hledat si práci za pomoci svého individuálního poradce, který jim bude v rámci projektu přidělen. Kromě zmíněných aktivit nabízí projekt také motivační program, neformální odpolední kluby nebo psychologickou službu v rámci pracovní diagnostiky. Klienti mají v úředních hodinách kontaktní kanceláře k dispozici internetové připojení i telefonní linku dodavatele služeb za účelem vyhledávání pracovního místa.

Od října 2010 probíhá druhý turnus projektu, výběry pro další, předposlední turnus jsou plánovány na březen tohoto roku. Ve dvou turnusech absolvovalo zatím 183 klientů Motivační program a 166 klientů absolvovalo rekvalifikační kurz Základy obsluhy osobního počítače.

Motivační program je první vzdělávací aktivitou, jakýmsi základním stavebním kamenem - kvalifikovaní lektoři nejen pomáhají klientům navýšit si sebevědomí a pochopit, jaké faktory napomáhají při vyhledávání pracovního místa, ale mezi témata školení patří rovněž zásady finanční gramotnosti, tedy zásady rozumného nakládání s osobními finančními prostředky, nebo tvorba životopisu a motivačního dopisu.
Kurz Základy obsluhy osobního počítače dodá klientům pro změnu počítačovou gramotnost, které je dnes zapotřebí téměř ve všech oborech, začíná být tudíž nezbytnou součástí vybavení v podstatě všech uchazečů o práci.

Profesní rekvalifikace je pochopitelně klíčovou částí vzdělávacího programu – osoby, které vstupují do projektu, jsou buď nekvalifikované, nebo mají takovou kvalifikaci, která není na současném trhu práce využitelná.

V prvním turnusu projektu Začni znovu v Plzeňském kraji absolvovalo profesní rekvalifikaci úspěšně 47 osob. V prosinci a lednu úspěšně absolvovalo 23 klientů druhého turnusu rekvalifikační kurzy Obsluha osobních počítačů pro pokročilé, Obsluha elektrovozíku a motovozíku a Pedikúra včetně nehtové modeláže. 12 klientů nyní dochází na rekvalifikační kurzy Kuchař, další, velmi žádané rekvalifikační kurzy Pracovník v sociálních službách či Svářeč byly zahájeny v lednu 2011, stejně jako rekvalifikační kurz Číšnické práce.

Od zahájení projektu se podařilo díky aktivitě zprostředkování zaměstnání v projektu Začni znovu v Plzeňském kraji najít práci 28 osobám. Další klienti budou ve spolupráci s dodavatelem služeb, firmou S-COMP Centre CZ s.r.o., hledat aktivně zaměstnání především po úspěšném dokončení rekvalifikačních kurzů.

„Očekáváme, že zaměstnáme minimálně 20% všech účastníků projektu. S ohledem na aktuální míru nezaměstnanosti v Plzeňském kraji to není málo,“ sděluje manažer projektu Začni znovu v Plzeňském kraji Mgr. Pavel Mráz. „Klienti, kteří nebudou zaměstnáni po dobu svého setrvání projektu, by si měli odnést z projektu nové kvalifikační předpoklady pro hledání pracovního místa – to je rovněž jedním z cílů projektu, které budou, jak pevně věříme, úspěšně naplněny“.

Více informací o projektu Začni znovu v Plzeňském kraji získáte přímo v kanceláři dodavatele služeb nebo u realizátora projektu, popř. na webové stránce projektu www.zacniznovu.cz.

Slovenská mutace Personalisty.com je přístupná na adrese personalista-sk.com

listvyhledávání

listreklama

Platové třídy a tabulky 2018: kompletní přehled.listfacebook
listzajímavosti odjinud

V kuchyni se čím dál více uplatňuje internet

Drtivá většina Čechů a Češek ráda vaří. Lákají je nové recepty, ty ale více než v papírových kuchařkách hledají na internetu. Zejm... více

Jaké jsou ceny pohonných hmot

Ceny pohonných hmot jsou na tříletých maximech. Relativně jsou však stále nízké. Ve srovnání s cenovými extrémy z roku 2012 je nap... více

Již šestá Development Tour odstartovala v Berouně

Prestižní série golfových turnajů Development Tour odstartovala již svůj šestý ročník.V nádherném prostředí berounského klubu se s... více

Jak se slaví Velikonoce v anglicky mluvících zemích

Velikonoční zvyky v anglosaských zemích se výrazně liší od českých. Především děti v Británii či Spojených státech si během Veliko... více

Jak se v Česku žije řidičům elektromobilů? Šetří na povinném ručení i při údržbě vozu

Na českých silnicích aktuálně jezdí téměř 1 500 elektromobilů. Postupně se rozrůstá i počet míst, kde si řidiči mohou své vozidlo ... více