logo-personalista.com
oblíbené přidat k oblíbeným
pracovní prostředí | byznys | peníze | CSR | získávání a výběr | trh práce | rozvoj pracovníků | lidé a podniky celoživotní učení | zprávy | rekvalifikace |
Personalista doporučuje: učímse.cz | facebook: personalista | twitter: personalista | Personalista vo slovenčině
Personalista > pracovní prostředí > Firmy přátelské k rodičům získají certifikát Mamma Friendly
Vše pro váš úspěšný obchod, komunikaci a podnikání
Rekvalifikace pro Pracovníky v sociálních službách

Firmy přátelské k rodičům získají certifikát Mamma Friendly

personalista.com - 14. 02. 2013
Ocenění Mamma Friendly – Parents Friendly získá 21. února pět firem z Plzeňského kraje, které splnily kritéria definující společnost vstřícnou k rodičům. Předání certifikátů se uskuteční v rámci projektu CRISTAL, do něhož jsou firmy zapojené.
Mezi oceněnými nebudou chybět velké společnosti, jako je Plzeňský Prazdroj a.s., SONY DADC, KS EUROPE s.r.o. a Key Plastics Janovice. Sítem nominačních kritérií ale prošla i menší firma DAC Hobit, s.r.o. Všechny mají společné, že přistupují vstřícně ke svým zaměstnancům – rodičům a berou je jako partnery.

Zaměstnavatelé jim umožňují využívat moderní flexibilní formy práce, např. pružnou pracovní dobu, částečný pracovní úvazek, sdílené pracovní místo či stlačený pracovní týden. Většina nominovaných firem také dovoluje zaměstnancům pracovat z domova např. v případě neočekávaných událostí v rodině jako je nemoc dítěte nebo nutnost péče o starší rodiče.

„Firmy nominované na udělení certifikátu Mamma Friendly – Parents Friendly byly vybrané z celého Plzeňského kraje. Jedná se o ty, které spolupracují s naším projektem a můžeme tedy říci, že dobře známe jejich činnost v oblasti slaďování pracovního a rodinného života. Posuzovali jsme řádově stovky firem,“ říká vedoucí infocentra projektu CRISTAL Renata Steinerová a dodává, že s projektem má i nadále možnost spolupracovat každý zaměstnavatel z Plzeňského kraje.

Nominované firmy ale splňují i další aspekty vstřícnosti k rodičům. Jsou samozřejmě v kontaktu se svými zaměstnanci na mateřské či rodičovské dovolené a poskytují jim různé benefity, jako je např. možnost účasti na školeních, firemních akcích apod. I po návratu z mateřské či rodičovské dovolené je firemní kultura nakloněna profesnímu rozvoji těchto zaměstnanců. Firmy nezapomínají ani na starší generaci, pro níž připravují například různé kurzy a setkání. Na firemních kulturních a sportovních akcích jsou samozřejmě vítány děti zaměstnanců, firmy pořádají dětské dny či sponzorují dětská hřiště.

Dvě z nominovaných firem provozují či sponzorují i mateřskou školku či dětský koutek umožňující hlídání potomků zaměstnanců na pracovišti. Předání certifikátů se uskuteční při školení projektu CRISTAL ve čtvrtek 21. února. Místo konání: ÚMO Plzeň 3, Sady Pětatřicátníků 9, Plzeň, 3. patro, velká zasedací místnost. Zástupci médií jsou na akci srdečně vítáni.

Projekt CRISTAL, realizovaný společností Grafia, s.r.o., se zaměřuje na vzdělávání personalistů firem v oblasti flexibilních forem práce, rovných příležitostí a work-life balance. Více viz web projektu cristal.grafia.cz.

Projekt Cristal CZ.1.04/3.4.04/54.00105 je financován z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a ze státního rozpočtu ČR.

Slovenská mutace Personalisty.com je přístupná na adrese personalista-sk.com

listvyhledávání

listreklama

listfacebook
listzajímavosti odjinud

EU bude nadále podporovat palestinské uprchlíky, pomoc ale bude směřovat jen těm nejchudším a nejvíce ohroženým

Poslanci dnes odhlasovali rezoluci týkající se Úřadu OSN pro palestinské uprchlíky na Blízkém východě (UNRWA). ... více

Jaký druh vytápění zvolit v nízkoenergetických a pasivních domech

Vytápět starý nezateplený dům může být poměrně složité, a především také finančně náročné. Vytápění v takových případech většinou ... více

Jaké jsou nejčastějších úrazy dětí a dospělých o jarních prázdninách

Pátý únorový den začne v České republice letošní cyklus jarních prázdnin. Lidé si vyrážejí nejčastěji užívat sněhové nadílky do če... více

Otrav oxidem uhelnatým v Česku dlouhodobě přibývá, největší nárůst bývá vždy v zimě

V Česku ročně dojde až k 1500 otravám oxidem uhelnatým. Více než sto jich přitom vždy končí smrtelně. K náhodné intoxikaci nejčast... více

Opuštěné chaty lákají zloděje nejvíce v zimě. Jak se před nimi bránit?

Policejní statistiky ukazují dlouhodobý trend klesající kriminality v Česku. Výjimkou nejsou ani vloupání do chat, kterých oproti ... více