logo-personalista.com
oblíbené přidat k oblíbeným
pracovní prostředí | byznys | peníze | CSR | získávání a výběr | trh práce | rozvoj pracovníků | lidé a podniky celoživotní učení | zprávy | rekvalifikace |
Personalista doporučuje: učímse.cz | facebook: personalista | twitter: personalista | Personalista vo slovenčině
Personalista > lifestyle personalisty > 12 špatných zvyků, které neprospívají produktivitě
Rekvalifikace pro Pracovníky v sociálních službách

12 špatných zvyků, které neprospívají produktivitě

personalista.com - 29. 06. 2017
Pokud občas přemýšlíte o tom, jak vaše zvyky ovlivňují pracovní produktivitu, doporučuji prostudovat článek Lindy Kolowichové z blogu Hubspotu. Pokud nechcete číst celý text, zde je stručné shrnutí jednotlivých bodů dvanáctera. Nejsem velkým příznivcem podobných univerzálních rad, ale většina těchto tipů dává smysl a když se jimi budete řídit, nic nezkazíte.
1) Ranní spěch. Pokud se stane zvykem a každé ráno nestíháte, produktivitě to určitě neprospěje. Ranní stres je zbytečný, vstaňte o pár minut dřív, ať nemusíte chvátat.

2) Vynechání snídaně. Nestojí to za to, v krvi vám bude chybět cukr a únava přijde už poránu. Pořádná snídaně je důležitější, než si myslíte.

3) Začínat s lehkými úkoly. Je to sice lákavé, ale během dne upadá vůle pracovat a řešit složité věci. Dát si na řadu jako první maličkosti produktivitě nepomůže, naopak je lepší začít čerstvý s náročnější prací.

4) Okamžité odpovídání na e-maily. Elektronická pošta je dobrý sluha, ale zlý pán. Neustálé kontrolování notifikací a inboxu zdržuje a odvádí od práce. Stačí, když e-maily budete kontrolovat třeba 2-3 krát za den.

5) Neustálá kontrola účtů na sociálních sítích. O nic nepřijdete. Když chcete pracovat, na Facebook a Twitter zapomeňte. I zde platí rada na vypnutí notifikací.

6) Mít telefon pořád u sebe. Také nosíte mobil pořád s sebou? Na schůzky, jednání nebo i na toaletu? Opravdu ho potřebujete? Není to tak, že vás spíš obtěžuje a ruší od práce?

7) Surfování po internetu. Klikáte na další a další související články? Tak vězte, že provozujete aktivitu, která vám krade čas snad nejvíc.

8) Vynechání oběda. Myslíte si, že ušetříte čas a místo oběda budete pracovat? Naopak se vyplatí vyjít ven mezi lidi a odpočinout si od práce, nabrat sílu a inspiraci.

9) Neposlouchání. Tento zlozvyk se vymstí. Dělení pozornosti mezi víc činností, pokud vám kolega něco říká, tak k tomu má důvod, poslouchejte ho, později vám mohou informace chybět.

10) Říkání „ano“ každé schůzce. Opravdu musíte být u všeho osobně? Neztrácejte čas na schůzkách, které jsou pro vás zbytečné.

11) Multitasking. Prý jen 2 % populace umí dělat více věcí najednou. Pokud nemáte to štěstí, tak nedělejte víc činností naráz. Ani jednu totiž neuděláte pořádně.

12) Hrát si s telefonem před spaním. Kvalitě spánku a tedy i odpočinku tím rozhodně nepřidáte.Slovenská mutace Personalisty.com je přístupná na adrese personalista-sk.com

listvyhledávání

listreklama

Platové třídy a tabulky 2018: kompletní přehled.listfacebook
listzajímavosti odjinud

V kuchyni se čím dál více uplatňuje internet

Drtivá většina Čechů a Češek ráda vaří. Lákají je nové recepty, ty ale více než v papírových kuchařkách hledají na internetu. Zejm... více

Jaké jsou ceny pohonných hmot

Ceny pohonných hmot jsou na tříletých maximech. Relativně jsou však stále nízké. Ve srovnání s cenovými extrémy z roku 2012 je nap... více

Již šestá Development Tour odstartovala v Berouně

Prestižní série golfových turnajů Development Tour odstartovala již svůj šestý ročník.V nádherném prostředí berounského klubu se s... více

Jak se slaví Velikonoce v anglicky mluvících zemích

Velikonoční zvyky v anglosaských zemích se výrazně liší od českých. Především děti v Británii či Spojených státech si během Veliko... více

Jak se v Česku žije řidičům elektromobilů? Šetří na povinném ručení i při údržbě vozu

Na českých silnicích aktuálně jezdí téměř 1 500 elektromobilů. Postupně se rozrůstá i počet míst, kde si řidiči mohou své vozidlo ... více