logo-personalista.com
oblíbené přidat k oblíbeným
pracovní prostředí | byznys | peníze | CSR | získávání a výběr | trh práce | rozvoj pracovníků | koronavirus a lidské zdroje lidé a podniky | celoživotní učení | zprávy | rekvalifikace
Personalista doporučuje: učímse.cz | facebook: personalista | twitter: personalista | platová tabulka pro státní zaměstnance 2022


Personalista > komerční sdělení > HR software plusPortal znamená plnohodnotné řízení lidských zdrojů snadněji a rychleji
Poznejte lépe lidi, odhalte jejich potenciál

HR software plusPortal znamená plnohodnotné řízení lidských zdrojů snadněji a rychleji

personalista.com - 25. 11. 2016
Řízení lidských zdrojů je naprosto nezbytnou součástí všech firem bez ohledu na velikost, lokalitu nebo předmět podnikání, to je nesporný fakt. Rozdíl je ale v tom, jak firmy uchopí organizaci těchto procesů a evidencí.
Správa personalistiky nabírá na objemu i důležitosti každým dnem z mnoha důvodů, jako je větší fluktuace zaměstnanců, vyšší nároky na průběžné zvyšování kvalifikace zaměstnanců, zákonná administrativa, nedostatek času personalistů na mnoho úkonů, které se navíc často opakují.

Firmy se tak stále více rozhlížejí po komplexních řešeních namísto tabulkových či papírových evidencí, neohebných softwarech, které se neumí, nebo jen velice složitě, přizpůsobit individuálním firemním potřebám a často obsahují jen část potřebných nástrojů. Nebo naopak, obsah aplikace je nadmíru rozsáhlý oproti skutečným požadavkům, které chce firma reálně využívat, což s sebou nese ještě další zápor – zbytečně drahé řešení.

Zjednodušeně řečeno, důraz je kladen na co nejjednodušší a přitom do hloubky propracovaný personální systém a ideálně volitelné části tak, aby firmy zbytečně neplatily za něco, co nevyužijí.

Personalisty práce baví a management má přehled v reálném čase

Pokud i vy chcete mít personalistiku a další firemní evidence pevně v rukou a navíc v jedné aplikaci s přístupem na cestách i doma, můžete se přidat mezi spokojené zákazníky firmy PC HELP, a.s., která je na trhu více než 25 let. Budete mít konečně čas i na jiné úkoly a zbavíte se zdlouhavých příprav u neustále se opakujících úkonů. Plnohodnotný a navíc webový HR software plusPortal od společnosti PC HELP, a.s. vám s tím rozhodně může pomoci. Společnost PC HELP, a.s. patří mezi silné, stabilní a kvalitní společnosti. Stejnými vlastnostmi se může pyšnit i jeden z jejích předních vlastních produktů, právě software plusPortal, který není na trhu žádným nováčkem.

S HR softwarem plusPortal můžete pracovat s větším přehledem. V jednom systému budete mít nejen personalistiku jako takovou, ale můžete si vybrat moduly pro další oblasti personálních procesů jako je Nábor, Vzdělávání, Schvalování navržených odměn, Hodnocení zaměstnanců, Služební cesty, Drobné výdaje, Evidence nepřítomnosti zaměstnanců i nároky na Stravenky. Většina modulů pracuje nezávisle na ostatních modulech, takže si sami volíte, co je pro vaši firmu přínosem a co skutečně potřebujete.

plusPortal je profesionální nástroj, se kterým vás bude bavit pracovat tak, jako vás baví brouzdat po internetu. A přesto budete dělat svoji náročnou, často rutinní, práci, ovšem snadněji a rychleji.

Ani propojení s vašimi současnými informačními systémy, tedy například s vaším mzdovým programem, nebude žádnou překážkou. Další plus softwaru plusPortal je totiž výkonná datová pumpa, kterou je možno propojit s převážnou většinou vyspělých ERP systémů.

plusPortal za vás navíc bude hlídat termíny, včas upozorní na blížící se potřebné úkony, zaměstnanci budou moci požádat o změny personálních údajů nebo dovolenou přímo v systému. Odpadne mnoho nedorozumění, ztracených poznámek, zapadnutých e-mailů a nervozita při zpracování podkladů pro mzdy.

Více než za zmínku stojí i zjednodušení personálních procesů pomocí různých nástrojů jako je palubní deska pro personalisty (upozorňující na blížící se potřebné úkony), check-listy (možnost nastavit průběh vícekrokových personálních procesů), holdingová struktura (více firem, poboček, divizí v jednom systému), evidence více pracovních poměrů jednoho zaměstnance, práce v systému kdekoli z terénu i odloučených pracovišť (zabezpečený přístup přes internet). Vše je založeno na spolupráci zaměstnanců podle nastavení přístupových práv.

Samozřejmostí je nadefinování, co který zaměstnanec uvidí, co může editovat, na čem bude aktivně spolupracovat. Zaměstnanec tak může mít přístup ke svým údajům jako je personální složka, možnost žádat o změny personálních údajů, dovolenou, účast na vzdělávacích akcích. Může vidět i své hodnocení nadřízeným nebo například nabídky zaměstnání v rámci firmy.

Nadřízení mohou mít přehled o veškerém dění v oddělení či celé firmě a to i přesto, že jsou často velmi vytíženi a nemají čas procházet nějaké aplikace, evidence, reporty. Jednoduchým pohledem mohou zjistit, kdo je v práci, kdo o co žádá, zda se má účastnit nějakého firemního procesu a mnoho dalších důležitých informací.

Personalisté získají efektivní spolupráci s celou firmou v reálném čase. Také se u nich zkrátí čas potřebný při zakládání nových pracovních míst ve firmě pomocí modulu Nábor a jeho provázání na firemní stránky i externí karierní portály. Díky vzorovým pozicím, ve kterých se na počátku přednastaví vše k dané pozici od požadovaných dokumentů, nadřízenosti, povinných školeních až po režim pracovní doby a přestávek, již nebude nutné dělat pro každého nového zaměstnance veškeré kroky neustále znovu. Dále si mohou personalisté nastavovat automatizované reporty či hodnoticí formuláře. Nastavení se provede pouze jednou a neustálá administrativní rutina se může velmi zjednodušit i pro budoucí totožné procesy.

Personální procesy můžete mít dobře nastavené. Neztrácejte čas se stejnými úkoly pořád dokola.

plusPortal je řešením pro úsporu času a zjednodušení administrativy nejen pro všeobecnou personalistiku, ale také například při zpracování cestovních příkazů, které rozhodně uvítají všichni zaměstnanci, kteří jsou často na pracovních cestách. Ostatně na webových stránkách plusportal.cz, v sekci Cesty a výdaje/Více o modulu, si můžete i vy spočítat, kolik času ušetříte používáním modulu Cesty a výdaje. Cestovní příkazy lze zpracovávat i průběžně na cestách díky online přístupu a také responzivitě (zobrazení nejen na běžné kancelářské výpočetní technice, ale rovněž na dalších zařízeních jako tablet či mobil). Další nespornou výhodou je možnost zjednodušeného vyúčtování pro spolucestující, opakovaných cest. Pro nadřízené je zde také funkce umožňující delegovat zpracování uskutečněných služebních cest na asistenty.

Modul Vzdělávání zaměstnanců nabízí komplexní řízení vzdělávacích akcí – příprava rozpisu vzdělávacích akcí, stanovení povinných či volitelných školení, výběr vhodných dodavatelů i určení interních školitelů z řad zaměstnanců, hlídání lhůt pro přihlášky, stanovení nákladů na jednotlivé akce, jednoho účastníka nebo pro určité období. Hodnocení akcí, záznamy o vzdělávání zaměstnanců.

V modulu Nábor je zahrnuta celá správa výběrových řízení od otevření výběrového řízení na volnou pozici včetně propojení inzerce na interní portály, firemní stránky i externí karierní portály jako je LMC (jobs.cz, prace.cz) až po snadné převedení uchazeče do stavu zaměstnanců. Systém zahrnuje vestavěného e-mailového klienta, takže elektronická komunikace s kandidáty je přehledně přímo v aplikaci. Díky propojení modulu Nábor a Personalistika docílíte dalšího usnadnění v případě, že přijímáte mnoho zaměstnanců. Moduly jsou připraveny zpracovat hromadné nástupy.

V dalším modulu Hodnocení zaměstnanců si například veškeré formuláře jednoduše vytvoříte přímo na míru potřebám vaší firmy tak, abyste měli ty správné odpovědi, ta správná hodnocení. A hlavně, není nutné nic tisknout. Vše lze vyplnit online, takže odpadá obrovská archivní agenda v papírové podobě.

Zkrátka, v každém modulu plusPortal najdete možnosti usnadnění vašich personálních procesů. Vše zde není možné vyjmenovat. Ovšem zdůraznit je nutné ještě to, že při vývoji softwaru byl kladen důraz nejen na zákonné povinnosti a individuální potřeby firem, ale také na to hlavní – na uživatele jako takové. plusPortal nabízí přehledné používání díky čistému designu webového prostředí, intuitivní ovládání, možnost přizpůsobení systému na míru firmy, poboček i pracovních pozic.„Vytvořili jsme HR systém, který má sloužit nejen personalistům, ale firmě jako celku. Díky naší dlouholeté zkušenosti v oboru software pro řízení lidských zdrojů vyvíjíme plusPortal pro reálné potřeby našich zákazníků. Na vývoji pracujeme i nadále každý den, takže ani ti nejnáročnější zákazníci nemusí mít obavy, že za pár let náš software nebude vyhovovat aktuální situaci,“ dodává hlavní solution architekt a manažer oddělení plusPortal Ing. Vladimír Koutný.


Váš e-mail: E-mail příjemce:
Vaše jméno:  listvyhledávání

listreklama

listfacebook
listzajímavosti odjinud

Společnost dm spouští novou aplikaci Moje dm. Nabídne jednodušší nákupy, propojení s věrnostním programem či čtečku čárového kódu

Společnost dm uvádí novou mobilní aplikaci Moje dm. Zákazníci s ní budou moci nejen přímo nakoupit či sbírat body věrnostního prog... více

Vyhlášení Evropského týdne odborných dovedností 2022

Vzhledem k tomu, že odborné dovednosti představují hlavní bod programu EU v oblasti mládeže a zaměstnanosti, vyhlašuje Evropská ko... více

Seznam.cz nasazuje na svou domovskou stránku rusky psaný zpravodajský souhrn

Seznam.cz nasazuje na svou domovskou stránku rusky psaný zpravodajský souhrn týkající se válečného konfliktu na Ukrajině.... více

AFI: Ruské investice v Česku byly bez významu už před válkou

Česká republika není ani v nejmenším závislá na ruských investicích, těch je v Česku minimálně. Jedním z důvodů je, že Rusko má st... více

Záznam z policejních kamer jako PR. Startuje první soutěž videoklipů ze zásahů policie

Společnost Axis Communications a online magazín Týdeník policie spouští 1. kolo soutěže Nejlepší důkaz – přehlídky nejzajímavějšíc... více